Askerde Faça ve Dövme Sıkıntı Yaratır mı?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Faça ve Dövme Sıkıntı Yaratır mı?

Askerde Faça ve Dövme Sıkıntı Yaratır mı?

Asker adayında görünen fiziksel değişimler, sağlık raporunda askerliğe elverişlidir ibaresi yazdıktan sonra her ne olursa olsun askerlik yapmada bir sorun teşkil etmezler. Fiziksel değişimlere Fiziksel değişimler, askerlik öncesinde her ne olursa olsun ve aynı zamanda sağlık raporunun askerliğe elverişlidir yazısı taşıması da buna ek olarak geldiğinde askerliği yapmada herhangi bir sakınca yaratmadığını belirtmek gerekir. Bu fiziksel değişime askerlik öncesinde yapılmış olunan dövmeler ya da faça izleri de dahildir. Bunu düşünmenize hiç gerek yoktur çünkü askerliğinizi tehlikeye düşürecek hiçbir sorun yoktur.

 

KOMUTANLAR KIZAR MI?

Komutanlarız onca ilgilenmeleri gereken iş varken sizin dövme ve façanızla ilgilenmezler. Sizi suçlu gibi görmezler ya da size karışmazlar bu konuda içiniz rahat olmalıdır.  Şöyle ki bazı durumlar da dövmeleriniz ya da faça izleriniz sorun teşkil edebilir. Bazı askerlik mesleğinin ruhuna hitap eden görevlerinde size görev verilmez.  Örneğin sosyal sorumluluk projesi olarak bir kasaba ya da köyde askerlik yapmanız isteniyor ise yüzünüzde ya da görünen bir yerinizde faça veya dövme olması bu görevi alamayacağınız anlamına gelir. Kötü örnek oluşturabileceğinizi düşünürler. Bu konuştuklarımızın dışında ise herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmazsınız.

 

ARKADAŞLAR YÜZÜNDEN BİR OLUMSUZLUK OLUR MU?

Birazda bu durum yer aldığınız sosyal çevreyle ilişkilidir. Kafaya takmazsanız ve arkadaşlarınızın ne söylediğini önemsemezseniz bu durum sizde olumsuz bir etki yaratmaz. Ama bilinen o ki her ortamda olduğu gibi askerlikte de bu izlerle ilgilenecek olanlar mutlaka çıkar.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.