Askerde Eşofman Veriliyor mu? | Askernoktasi.com
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Eşofman Veriliyor mu?

Askerde çok fazla ihtiyacınız olmayacak ancak yine de yanınızda bazı eşyalarınızı götürmeniz gerekiyor. Özellikle temel ihtiyaçlarınız bu noktada önemli gereklilik dolayısıyla bunlardan bir tanesinin eksik olması sizi sıkıntıya düşürecektir.

Askerde Eşofman Veriliyor mu?

Asker adayını gittiğinde orada neler verildiğine dair kafa karışıklığı her zaman vardır ve bunun içinde bazı adaylar aldıkların pişman olurken bazıları da iyi ki yanımda getirmişim dedikleri oluyor. Bazı asker adayları gittiğimde nasıl olsa her şey orada veriliyor diyerek bir ferahlık içerisinde olduğunu biliyoruz ve bunun içinde yanlarında bir şeyler götürmüyorlar.

Askerde çok fazla ihtiyacınız olmayacak ancak yine de yanınızda bazı eşyalarınızı götürmeniz gerekiyor. Özellikle temel ihtiyaçlarınız bu noktada önemli gereklilik dolayısıyla bunlardan bir tanesinin eksik olması sizi sıkıntıya düşürecektir. Aslına bakarsanız asker adaylarının yaptığı en büyük yanlış kamuflajlar konusunda oluyor. Çünkü tereddütte kaldığınız bazı eşyaları da kendinize yük olarak taşımış olabiliyorsunuz.

Eşofman Yeni Dönemlilere Verilecek

Uzun dönem askerlik yapıyorsanız ki şimdi uzun dönem 6 ay, böyle durumda eşofman takımınızı yanınızda getirmeniz herhangi bir gerek yok. Çünkü askere geldiğinizin ilk gününde bunlar size tam takım olarak veriliyor. İlk gün boyunuza ve kilonuza bağlı olarak tüm kamuflaj, bot, palaska, parka ve eşofmanlar veriliyor.  Ancak bu durum bedelli askerlik yapanları kapsamıyor. Çünkü bedelli askerlikte eşofman takımı yerine yalnızca kullanılabilecek olan uyku kıyafetleri veriliyor. Bunlarda ince olduğundan dolayı kışın gittiğinizde sizi üşütebilir. Bunun için askerde eşofman uzun dönemlere verilirken bedelli askerlere verilmemektedir.

Askerde Eşofman Veriliyor mu?

Askerde Eşofman Veriliyor mu?

Askere Giderken Alacağımız Eşofmanı Ne Tarz Olmalı?

Eğer kısa dönem olarak askere gidecekseniz yanınızda götüreceğiniz eşofmanda öncelikli olarak rengine dikkat etmeniz gerekiyor. Renk zorunluluğu olmamasına karşın sürekli çamaşır yıkayamayacağınız için mutlaka koyu renkleri tercih etmelisiniz. Koyu renk kir götüreceğinden dolayı daha uzun sure boyunca kullanabilirsiniz. Eşofmanı ister fermuarlı olarak tercih edebilir isterseniz de sıfır yaka götürebilirsiniz. Bu eşofmanları özellikle yatarken giyeceksiniz. Onun dışında günün büyük bir bölümü de kamuflajın içerisinde olacağından dolayı aslında eşofman konusunda herhangi bir yaptırım yok. Ama yine de buranın asker ocağı olduğunu düşünürseniz her an neler olabileceği belli olmaz. Bunun içinde net bir bilgi vermenin de doğru olmayacağını düşünüyorum.

Şöyle söyleyelim illa eşofman götürmeniz gerekiyorsa o zaman haki ve koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.