Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Elektrikçilik Yapıp Orada Kalmak

Askerde Elektrikçilik Yapıp Orada Kalmak

Askerden önce bir mesleğinizin olması askerde işinize yarayabilir. Bu durum bir yandan askerliğimizin çabuk geçmesini sağlarken diğer yandan ise rahat bir askerlik geçirmenizde size yardımcı olur. Açıkçası askerde eğitimden mıntıkadan kurtulmak sizin işinize eğer ki mesleğiniz varsa çok yarar. Askerlikte en çok işe yarayan meslekler ise şoförlük ve elektrikçiliktir. Mesleğiniz elektrikçilik ise size nizamiye alanında sürekli olarak iş çıkacaktır. Sürekli olarak işinizle meşgul olduğunuz için diğer arkadaşlarınız gibi eğitimle mantığıyla uğraşmaya vaktiniz olmaz. Bu durum acemi birliğinden sonra belli olmaktadır. Geriye kalan adımlarda bunu takip eder.

 

ASKERDE ELEKTRİKÇİ OLMANIN FAYDALARI

Acemi birliğinden sonra usta birliğine gittiğinizde komutanınız size sivil yaşamınızda ne iş ile uğraştığınızı sorar. Eğer bir elektrikçi iseniz ve mesleğinizi söylerseniz sizi sadece o iş ile uğraştırırlar ve diğer işlerden sizi muaf tutarlar. Sizi sadece bu iş çalıştırırlar. Bilginize ve ustalığınıza güvendikleri için size işler vereceklerdir. Kimi zaman size orta ve yüksek gerilim hatlarında iş vermek isterler. Bazıları o anki heyecan ile atılırlar ama ciddi sorunlar ile karşılaşabilirler. Özellikle bu durumu açıklamanızda fayda vardır.

 

ASKERDE ELEKTRİKÇİ OLARAK KALMAK İSTİYORUM

Usta birliğinizi elektrikçi olarak yaptınız ve askerde elektrikçi olarak kalmak istediniz. Bu isteğinizi belirten bir dilekçe yazıp komutanınıza iletmeniz gerekir. Duruma ve beklentilerine bakıp onlar sizinle bir iletişim kurarlar.

 

Bir önceki yazımız olan Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde askerlik tecil işlemi, e-devlet ve tecil işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

blank
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status