Askercell Nedir? Askercell Nereden Alınır? 2021 Askercell Fiyatı Ne Kadar?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askercell Nedir? Askercell Nereden Alınır? 2021 Askercell Fiyatı Ne Kadar?

Askercell Nedir? Askercell Nereden Alınır? 2021 Askercell Fiyatı Ne Kadar?

Askercell Nedir?

Askercell, Genelkurmay Bakanlığı tarafından askeri birlikler içerisinde kullanılması için zorunlu hale getirilen ve sadece Turkcell tarafından askerlere sunulan bir hizmettir. Askerler bu hat ile askeri birlikleri içerisinde belirli saatler arasında kullanabilir.

Askercell, Genelkurmay Başkanlığı tarafından 2015 yılında yayınladığı bir bildirgeyle askeri birlikler içerisinde belirli bir saatler içerisinde kullanımına sunmuştur. İsteyen kişiler kendi bulundukları servisleri Turkcell’e geçirerek Askercell yapabilir dilerlerse kendileri üzerine ya da bir yakınlarının üzerine hat alarak Askercell hattını alabilirler. Ayrıca askeri birlikler içerisinde sadece tuşlu telefon kullanımı serbesttir.

Askercell Nedir, Nereden Askercell Alınır, Askercell Fiyatları Nelerdir?

Askercell, Turkcell tarafından askere giden bireylerin askeri birlikler içerisinde kullanılması için ücretli olarak verilen hattır. Askerdeyken haber alma özgürlüğünü kullanmak için Turkcell ile işbirliğine giden Genelkurmay Başkanlığı, askeri birlikler içerisinde kullanıma sundu. Askeri birlikler içerisinde kullanılsa da sadece Genelkurmay başkanlığı tarafından belirlenen saatler içerisinde kullanabilirler.

Askercell Nereden Alınır?

Askercell, Turkcell tarafından askere gidecek adaylar için sunulmuştur. Bu nedenle sadece Turkcell bayilerinden ya da acemi birliğinize teslim olduğunuzda askeri birlik içerisinde satın alabilirsiniz. Bu nedenle askere gitmeden önce ve askeri birlik içerisinde kolaylıkla temin edebilirsiniz. Zorunlu tutulmadığı için dileyen kişiler Askercell hattını alamayabilirler.

Askercell Fiyatı Nedir?

Askercell, hafta içi saat 08:00 ile 18:00 saatleri arasında konuşma kullanımına tamamen kapalı durumdadır. Askercell’i Turkcell şubelerine giderek ya da askerlik şubelerine giderek 90 ile 110 TL arasında bir fiyata temin edebilirsiniz. Farklı paketleri olması sebebiyle dilediğiniz konuşma ya da SMS paketini yükleyerek kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.