Asker Sevgilisi Olmak: Asker Sevgilisi Nasıl Davranmalı? Onu Nasıl Mutlu Etmeli?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Asker Sevgilisi Olmak: Asker Sevgilisi Nasıl Davranmalı? Onu Nasıl Mutlu Etmeli?

Asker Sevgilisi Olmak: Asker Sevgilisi Nasıl Davranmalı? Onu Nasıl Mutlu Etmeli?

Askerlik her ne kadar gurur verici bir görev olsa da hem görevini icra eden kişi hem de geride bıraktıkları için oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Sivil hayatın rahatlığından çıkıp belli bir emir komuta zincirinin altına girmek, yatma kalkma saatlerinden yemek vakitlerine kadar hepsini izin verilen zaman dilimlerinde yapabilmek ve daha sayısız pek çok şey askerdeki kişinin psikolojisini etkiler. Aynı şekilde geride bıraktığı ailesi, sevgilisi için de zor zamanlardan söz edilebilir. Endişe ve merak duygusu, birinden istediğin zaman haber alamamak fazlasıyla can sıkıcıdır. Aileler bu duruma bir şekilde katlanabilse de asker sevgilileri kimi zaman katlanılmaz boyutlarda problemlerle karşı karşıya kalabiliyor.

Asker Psikolojisi Nasıl Olur?

Askerdeki sevgilinize destek olabilmek ve kendi yaşadığınız ikilemlerle mücadele edebilmek için önce onun içinde bulunduğu psikolojiyi anlamanız gerekiyor. Askerlik görevini ister batıda ister doğuda yapsın sevgilinizin her gün aynı alanda aynı insanlarla aynı rutin işleri yapmak zorunda olduğunu unutmayın. Bu durum iş hayatına benzerlik gösterse de aslında bağlayıcılığı nedeniyle sevgilinizin sabrını her gün zorlamayı sürdürür. Memnun olmadığınız bir iş ortamında çalışırken başka bir iş bulduğunuz anda bu değişikliği yapabilirsiniz ancak sevgilinizin bu duruma katlanmaktan başka çaresi yok.

Ayrıca askerde “devrecilik” adı verilen ve her ne kadar kalktığı iddia edilse de süregelen bir gelenek vardır. Devrecilik, sevgilinizden önceki celp döneminde teslim olan erlerin sırf daha erken askerlik görevini yapmaya başladıkları için, aralarında rütbe farkı olmamasına rağmen sevgilinize emir verebilme hakkını kendilerinde görmesidir. Komutanların verdikleri emirler çok rahatsız etmese de aynı rütbedeki birinden emir almak sabrı zorlayıcı bir sebeptir.

Sevgiliniz terör bölgelerinden birinde askerlik yapıyorsa psikolojisi diğer bölgedeki askerlere göre daha farklı olur. Her şeyden önce terör bölgesinde askerlik yapmak her an tetikte olmayı gerektirir. Bu tetikte olma hali kişinin hem vücudunu hem de ruhunu gerer. Ayrıca terör bölgelerindeki askerlerin çarşı izinleri de yoktur. Tüm askerliklerini aynı kapalı ortamda, kışla içerisinde geçirirler.

Askerdeki Sevgili Nasıl Mutlu Edilir?

Askerdeki sevgilinizi mutlu etmek için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok. Yalnızca gündelik basit dertlerinizle onu sıkboğaz etmeyin yeter. Onunla konuşurken her zaman empati kurun. Aylar boyunca, onlarca hatta yüzlerce aynı kişiyle zaman geçirmek zorunda kalsaydınız siz nasıl hissederdiniz bunu düşünün. Bazı yerlerde çarşı izinlerinin olmadığından bahsetmiştik. Siz arkadaşlarınızla çıkıp eğlenip kafanızı dağıtabilirken, sevgilinizin aynı metrekareler içerisinde aylarını geçirmek zorunda olduğunu unutmayın ve onunla konuşma fırsatı bulduğunuz zamanlarda buna göre hareket edin.

Askerdeki sevgiliye moral vermenin en anlamlılarından biri de ona güzel ve özel sözler söylemenizdir. Böylece size olan sevgisi ona bir nebze de olsa gurbet acısını unutturacaktır. Bu konuda en güzel sözlere Asker Yareni Sözleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Askere moral vermek için, nasıl ki sivildeyken onu ne kadar sevdiğinizi söylüyorsanız aynı şekilde askerdeyken de ona bunu hissettirmeye devam edin. “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur” düşüncesinin, sevgilinizin kalbine düşmesine izin vermeyin. Sevginizde hiçbir azalma olmadığını, onu hala aynı şekilde sevdiğinizi ve ne kadar özlediğinizi her defasında dile getirmekten kaçınmayın.

Asker Yareni Olmak herkese nasip olmaz ve sorumluluk gerektirir. Asker yareni olmak ile ilgili ve Askerdeki sevdiğiniz kişiye yollayabileceğiniz en güzel ve en özel Asker sözleri bulabileceğiniz Asker Yareni Sözleri adresine uğramanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Asker Bakaya, Yoklama Kaçağı Ne Demek? Kimlere Asker Kaçağı Denir? başlıklı makalemizde asker, asker bakaya ve asker yoklama kaçağı hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.