Artık Dışarıdan Uzman Çavuş Alımı Yok
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Artık Dışarıdan Uzman Çavuş Alımı Yok

Artık Dışarıdan Uzman Çavuş Alımı Yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dışarıdan alınan uzman çavuşlara yönelik açıklamalarda bulundu. Yeni bir düzenlemeye kadar daha önceleri temin edilen sözleşmeli erbaş ve erlerden oluşan gerekli kriterleri sağlayan bu konuda başarı gösterenlerin uzman erbaşlığa geçişinin mümkün olacağını yaptığı açıklamada duyurdu. Hedefledikleri amacın ise uzman çavuşluğu daha güçlü kılmak olduğunu ve uzman çavuşluğun daha etkin rol oynaması için dışarıdan alım yapmayacaklarını bildirdi.

Bakan Akar Rusya ile sağlanan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda da bulundu: Moskova’da imzalanan mutabakatla ateşkesin sağlandığını ve öte yandan İdlib’de siyasi çözümle ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde barışa doğru önemli bir adım atıldığını vurguladı. İmzalanan bu ateşkes ile ülkemizin ve oradaki bölgenin güvenliğini tehlike altına alan ve dram yaratan saldırıların durdurulması sağlandığını dile getirdi. Yapılan mutabakata göre ise 15 Mart itibari ile M4 kara yolunda ortak devriyelere başlanılacağını ve kara yolu üzerinde öncelikli olarak güvenliğin en üst düzeyde tutulması için çalışmalara başlanılacağını duyurdu. 16 Mart tarihine dikkat çeken Bakan Akar bir Rus askeri heyetinin Ankara’ya geleceğini de sözlerine ekledi. Amaçlarının ve hedeflerinin akan kanın durması ve bu anlaşmanın kalıcı olması olduğunu bu bağlamda çoğunluğu kadın ve çocuk olan 1 milyonun üzerindeki masum insanların evlerine dönüşleri için gerekli ortamı oluşturmak olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

KORKUTUCU BİR GÜÇ OLACAĞIZ

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bu bölgede barışın daim olabilmesi için çaba göstereceklerini bununla birlikte henüz ateşkesin ihlalinin söz konusu bile olmadığını ama yapılacak olan her ateşkes ihlaline karşı önlemli duracaklarını belirtti. Her türlü olumlu olumsuz gelişmeden anında haberdar olduğunun altını çizerek, yapılabilecek olan bütün saldırılara karşı kendimizi en iyi şekilde müdafaa edebileceğimizi ve tereddüt etmeden şiddetli bir şekilde yanıt verebileceğimizi sert bir şekilde ifade etti.

ARTIK DIŞARIDAN UZMAN ALINMAYACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saygınlığının ve güvenliliğinin daha da artması için bu bağlamda yapılan çalışmaların her gün iyileştirildiğini aktaran Bakan Akar, yeni personel seçme konusu üzerinde önemle durduklarını vurguladı. Bakan Akar uzman çavuşluğu iyileştirmek, daha güçlü ve etkin kılmak amacı ile dışarıdan uzman çavuş alımlarını durdurduğunu ve gerekli görülen kriterleri sağlaması koşulunda bundan sonra uzman erbaşlığın daha önce temini söz konusu olan sözleşmeli erbaş ve erlerden alacaklarını açıklamasına ekledi.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Suat Eryılmaz dedi ki:

    Merhaba hocam. Bakan hulusi akarin artik disardan uzman alinmayacak aciklamasi jandarma gk. İcinde gecerlimi yoksa sadece tsk yimi ilgilendirir. Jandarma genel komutanligi alimlari disardan almaya devam edecekmi sozlesmeli er olma sarti aranacakmi ?? Tesekkurler