Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları ve Özlük Hakları | Güncel
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları

Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları

Değerli Ziyaretçiler,miz. Son aylarda kuvvet komutanlıklarının Uzman Erbaş Alımları hızla sürüyor, bizde bu alımları anında sitemizden yayınlıyoruz. Ordu’nun ihtiyacına ve Sınır Güvenliğimize binaen askeri personellerimiz Sınır dışı operasyonlara katılıyorlar. Şu an devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bazı birliklerimiz Afrin e doğru ilerlemekte. Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları  ve özlük hakları ile ilgili derlediğimiz yazımız ile bu konuda açıklık getiriyoruz.

Yurtdışı Görevlendirilen- Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları ve Özlük Hakları

Bu yazımız aşağıdaki konu başlıklarından oluşmaktadır.

  • Yurt Dışı görevlendirilen personelin maaş tazminatı ne kadar?
  • Yıllık izin süreleri ne kadar?
  • Çalışma koşulları nelerdir?
  • Yeni atanan uzman erbaş afrine görevlendirilir mi?

Yurt dışı görevlendirilen personelin maaş tazminatı ne kadar?

Öncelikle bu tür durumlar tamamen mevzuata göre belirlenir. Bu konudaki mevzuat ise şudur :

245 sayılı Harcırah Kanunu kapsamında harcırah alanlar hariç olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi kararlarına dayanılarak yabancı ülkelere birlik halinde veya münferiden gönderilen subay, astsubay, uzman jandarma, sivil memur, işçi, uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş ve erlere (40.000), erbaş ve erlere ise (20.000) gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak aylık tutarı geçmemek üzere, fiilen sınır ötesinde icra edilen görev süresince damga vergisi dahil hiçbir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın tazminat ödenmesi”

Bu Kanun Hükmünde kararname 676. sayılı 66. maddesinde yer almaktadır. Buaradan görüleceği üzere yurtdışına görebvlendirilecek personele 40000 gösterge rakamına göre hesaplanarak ödeme yapıacak ve bu fark vergi kesintisine uğramayacak. 40000 gösterge rakamı, personelin, aylık kazancına göre ve ekendi göstergesine göre hesaplandığında 3730 tlye kadar fark yansıyabilecektir.

Bu durumda takriben 3500 tl olan Uzman Çavuş Maaşları  Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında afrine giden yani Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları na en yüksek 3750 tl ye kadar fark ödemesi yapıalcak Toplamda 6500-7000 TL aylık ödeme yapılmış olacak.

Yurtdışına görevlendirilen personelin Yıllık İzin Süreleri

Yıllık izin Uzman Çavuşlar için 30 gündür,, eşinin doğum yapması, Eş, Çocuk,Anne, Baba veya kardeşlerinden ölüm olmasıdurumunda ise 10 güne kadar ek izin verilebilir. Ayrıca doğal afetlerde 30 güne kadar izinverilebilir. İzinleri birlik komutanı verir. Birlik komutanı kıta komutanı hizmetin aksamaması için  izinleri erteleyebilir.  yurtışında görevlendirilen personellere ek izin süresi sadece yol izni olarak verilebilir. diğer haklarda bir değişiklik olmaz.

Uzman Çavuş Maaşları

Afrin de Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları

Afrin de Çalışma koşulları nelerdir ?

Bilindiği Üzere Afrin Türkiye Cumhuriyeti Toprakları’na dahil değildir.  Ülke Sınır güvenliğimiz için başlatılan Zeytin dalı Operassyonu kapsamında Türk Birlikleri Afrin’e doğru ilerlemektedirler. Dolayısı ile çalışma şartları sürekli terörist gruplarla çatışma halinde olduğundan zordur. Lojiswtik Destek Sürekli ve en yüksek seviyede sağlanmakta güvenlik Tüm Kuvvet Komutanlıklarınca sağlanmaktadır. Buraya görevlendirilen tüm askeri personeller sahada gözlem ve koruma ile birlikte terör unsurlarıyla çatışma halindedir.

Yeni atanan uzman erbaş afrine görevlendirilir mi?

Türki Sihalı Kuvvetlerinin tüm askeri personeli her an her şeye hazılıklı olma durumuna göre çalışmaktadır. Gerekli kurs ve eğitimleri alan Uzman Çavuşlar, ilk atamada batandıkları birlik komutanlığının görev yerinde olacaktır. bu bgirlik operasyona katılma emri geldiğinde ihtiyaç olan personeller ile operasyona katılacaklardır. Atandığında Operasyonda olan birlikte iseniz muhtemelen katılış yaptıktan sonra Komutan emri ile görevinize uygun olarak Afrin’de görevlendirilebilirsiniz.

diğer gelişmeler İçin Türk Silhalı Kuvvetlerinin Resmi İnternet Sitesini Ziyaret edebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlikte Son Durum | Seçimden Sonra | başlıklı makalemizde bedelli askerlik 2018, bedelli askerlik ne zaman çıkacak ve bedelli askerlik tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.