Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Acı Haber Duyuruldu! 11 Kahraman Türk Askeri Şehit Oldu!

Acı Haber Duyuruldu! 11 Kahraman Türk Askeri Şehit Oldu!

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Jaguar tipi helikopter kaza kırıma uğradı. 11 Kahraman Türk Askeri Şehit Oldu! İlk yapılan açıklamalarda 9 Kahraman Türk Askerinin şehit olduğu 4 kahraman Türk askerinin de yaralandığı haberi verilmişti. İlerleyen saatlerde yapılan açıklamada Şehit sayısının 11 e yükseldiği duyuruldu. 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.  Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Şehit Sayısı 11’e Yükseldi!

Kazaya ilişkin yapılan ilk açıklamalarda şehit sayısının 9 olduğu söylenmişti. MSB Resmi internet sitesinden verilen bilgiye göre şehit sayısı 11’e yükseldi.

Şehit sayısının 11′ yükseldiği ile ilgili yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi; “Hastaneye sevk edilen yaralı askerlerimizden 2’si maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

Korgeneral Osman Erbaş Şehit Oldu!

İlk açıklanan 9 şehit arasında Korgeneral Osman Erbaş’ında olduğu belirlendi. Şehit olan Korgeneral Osman Erbaş 8’inci Kolordu Komutanı olarak görev yapıyordu.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе