98 Doğumlular Ne Zaman Muayene Olacak ?

98 Doğumlular Ne Zaman Muayene Olacak ?

98 Doğumlular Ne Zaman Muayene Olacak? Okul ile ilişkisi kesilen ve 19 yaşını dolduran erkeklerin son dönemde aklını en çok kurcalayan sorulardan biri olan 98’liler için muayene zamanı ne zaman sorusu sıkça meydana gelmektedir. Askere gitme sırası 1998 yılında doğan kişilere geldiği için sorular da oldukça artmaya başlamıştır.

98/4 Kasım Celbi Duyurusu Yapıldı [Güncel]

Askerlik ile ilgili kuralların düzenlendiği 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’na göre 2018 yılının Kasım ayı içerisinde askere gidecek olan yükümlüler için er celbi duyurusu yapıldı. Asker alma duyurusu Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılırken, sevke tabi olan yükümlüler celp bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşabilecekler. Askerlik görevini yerine getirmek isteyen vatandaşların yayımlanan duyurular doğrultusunda hareket ederek ne zaman birliklerine katılmaları gerektiğini bilmeleri şart.

98/4 Kasım celbi ne zaman askere gidecek, öğrenmek için TIKLAYINIZ!

98 Doğumlular Ne Zaman Askerlik Başvurusu Yapacak?

Askere başvurabilmeniz için öncelikle okul ile ilişkinizi kesmiş olmanız ve 19 yaşını doldurmanız gerekir. Zaten bu kriterler mevcut olduğu zaman 98 doğumluların eline Milli Savunma Bakanlığı tarafından askerlik başvuru belgesi ulaşır. Eğer ki elinize ulaşan her hangi bir belge yok ise fakat tüm özellikleriniz tutuyor ise sorgulatmanız faydanıza olacaktır.


98 Doğumluların Muayene Zamanı

98 doğumluların askerlik muayenesi için belli zamanlar vardır. Başvuran milyonlarca kişi olduğu için sizin istediğiniz vakitte olmayabiliyor. İnternet sitelerinde kişilere özel muayene tarihleri verilmiyor. Bu nedenle de sizin yapmanız gereken en yakın askerlik şubesine giderek kişisel bilgilerinizi verip size verilen en uygun tarihi öğrenmektir.

98 Doğumluların Tecil ve Tecil Bozdurma İşlemleri

Sadece muayene değil tecil süreci için de askerllik şubelerinden bilgi almalısınız. Eğer tüm özellikleriniz var ise hala daha muayene zamanınız belli değil ise acele etmeniz gerekir. Herhangi bir maddi ceza almamanız için.

Muayene İçin Gereken Belgeler

Öncelikle 98 doğumlular için muayene için nüfus cüzdanı fotokopisi (önlü arkalı), son mezun olduğunuz okuldan diplomanız, vesikalık fotoğraf gereklidir. Kanallar yolu ile ya da gideceğiniz askerlik şubesinden alacağınız askerlik formunu da doldurmanız gerekir. Tüm belgeleri götürdükten sonra muayene zamanınıza gelir sıra. Aile hekiminize giderek muayene oluyorsunuz ve askerlik şubesine raporunuzu gönderiyorsunuz. Size en uygun tarih belirlenir ve askere gidersiniz.

1998 Doğumlular İçin Yükümlülük Başlama Tarihi

1998 yılında doğan 19 yaşını doldurmuş erkeklerin yükümlülük başlama tarihi 1 Ocak 2017’dir. Yani 2017 yılında gerekli evraklarını teslim ederek askerliğini onaylatır ve 2018 yılında askere giderler. Nisan ayı boyunca, askere gitmesi gereken 1998 doğumlu erkeklerin nüfus kayıtları köy ve mahallerin muhtarları tarafından ilan edilir. Bu yayınlanma askerler için ilk yoklamadır.

2019 Yılı Askerlik Celp Dönemleri Belli Oldu!

2019 yılında askere gidecek yükümlülerin nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçelere göre hangi celp döneminde silah altına girecekleri aşağıdaki bağlantıdan öğrenilebilir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeye göre celp döneminizi öğrenmek için TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? başlıklı makalemizde uzman çavuş maaşı 2018, uzman çavuş maaşı ne kadar 2018 ve uzman çavuş maaşını nereden alır hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

35 yorum

  1. Elimde bahsettiğiniz evrakların birebir taranmış hali mevcut Yoklama, Muayne vb. yapılması gerekenleri uzun uzun anlatabilirim paylaşacaksanız.

    • Eğer Lise den sonra herhangi bir üniversiteye başladııysan bakaya kalmadan önce tecil ettirebilirsin. eğer bakaya kaldıysan o zman önce bakaya durumunu kaldırman ve tecil için başvurman gerekiyor

      • Hocam ben de 26/04/1998 doğumluyum sorumluluk derslerim vardı diploma alamamıştım bugün itibariyle diploma aldım fakat henüz askerlik şubesine gitmedim muayene falan da olmadım yoklama kaçağı mıyım ve yoklama kaçağı isem askerliğimi tecil ettireblir miyim?

  2. ben 2020 ye kadar tecirliyim ağustosta gitmem için ne zman bozdurabilirim yardımcı olurmusunuz.kayıtlı il amasya

    • 371. KD askerlerin 28 Şubat a kadar bu tarihe kadar tecilini bozduranlar Mayıs ayında Askere gidecekler. Ağustosta gitmen için 01 mart tarihinden sonra tecilkinizi bozdurmanız gerekir 372. Dönem KD olarak askere gidersiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM