375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Açıklandı! Sorgulama Nasıl Yapılır? 375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Açıklandı! Sorgulama Nasıl Yapılır?

375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Açıklandı! Sorgulama Nasıl Yapılır?

375. dönem yedek subay askerlik yerleri, yükümlüler tarafından merak ediliyor. Askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından, teslim tarihinden birkaç hafta önce ilan edilir. Askere alım süreci ile ilgili duyuru metninde, yükümlülerin neler yapması gerektiği bilgisi de paylaşılır.

375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri

375. dönem yedek subaylık askerlik yerleri, 19 Nisan 2019 tarihinde ilan edilecek. İlan metni, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlanır ve TRT kanallarından vatandaşlara duyurulur. Askerlik yerinin belli olması ile birlikte askerliğin kısa dönem olarak mı yoksa uzun dönem olarak mı yapılacağı da kesinleşmiş olur.

375. dönem yedek subay askerlik yerleri sorgulama işlemi, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilir. 19 Nisan 2019 tarihinde e-Devlet sistemine kimlik bilgileri ile giriş yapılarak askerlik yeri öğrenilebilir. Sorgulama ile sevk belgesine ulaşılabilir. Askerler için oluşturulan sevk belgesinde 375. dönem yedek subay sınıflandırma sonucu dışında;

  • Askerliğin yapılacağı askerlik şubesi
  • Eğitim birliği
  • Celp dönemi
  • Celp grubu
  • Sevk tarihi
  • Sevk başlangıç tarihi
  • Sevk bitiş tarihi gibi bilgilere de ulaşılabilir.

Askerlik için gerekli olan sevk belgesi, e-Devlet sisteminden ya da askerlik şubesinden çıktı olarak alınabilir. Askerlik için birliğe teslim olurken, kimlik dışında sevk belgesinin de ibraz edilmesi zorunludur. Sevk belgesi olmayan yükümlüler, birliğe teslim olamazlar.

375. Dönem Yedek Subaylık Yerleri Nasıl Öğrenilir?

Askerlik ile ilgili işlemler askerlik şubesi dışında; e-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirilebilir. 375. dönem yedek subay alımı sonuçları, T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapılarak öğrenilebilir. e-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı bölümünde bulunan ”Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” bağlantısı ile sorgulama işlemi tamamlanabilir.

375. dönem yedek askerlik subay askerlik yerleri sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ!

375. Dönem Yedek Subaylar Ne Zaman Askere Gidecek?

Celp döneminde yükümlüler, A grubu ve B grubu olarak ikiye ayrılırlar. Gruplar farklı tarihlerde birliklerine teslim olurlar. İki grup arasındaki fark, teslim ve terhis tarihidir. Askerlik süresi ile ilgili bir değişiklik söz konusu değildir. Yükümlülerin hangi grupta olduğu, otomatik olarak belirlenir ve sevk belgesinde ilan edilir.

375. dönem için;

  • A grubunda olanlar 3-8 Mayıs 2019 tarihleri arasında,
  • B grubunda olanlar ise 2019 Haziran ayının ilk iki haftası içerisinde acemi birliklerine teslim olacaklar.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.