27. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman? İşte Detaylar.
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

27. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

27. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

Türkiye’de en çok tercih edilen mesleklerden biri de polislik olup bu noktada Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM ve PMYO olmak üzere iki farklı şekilde polis alımı gerçekleştirmektedir. 2020 yılı içerisinde ise 27. Dönem POMEM alımı ile ilgili olarak ise bu yıl içerisinde bir alım beklenmekte olup konuna ilişkin Polis Akademisi ya ad İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmamış olmasına karşın geçtiğimiz yıl alımları dikkate alındığında bu yıl yapılacak olan alım tarihlerine ilişkin muhtemel tarihler de açıklanabilmektedir. İşte başvuru şartları ve muhtemel ilan tarihleri ile ilgili detaylar.

POMEM Başvuru Şartları

Birçok polis adayının merakla beklediği alımlar arasında polislik olup bu doğrultuda yetkililer tarafından yapılacak olan bir haber merakla beklenmektedir. Özellikle 27. Dönem POMEM alımı çerçevesinde adayların sağlaması gereken birtakım başvuru şartları bulunmakta olup bu başvuru şartları şu şekildedir.

Türk vatandaşı olmak, ön lisans ya da lisans mezunu olmak, KPSS sınavı P3 puan türünden 60, P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, düzeltilmiş yaş dikkate alınarak 18 yaşını tamamlamış olmak, kadınlar için en az 162 cm, erkekler için ise en az 167 boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 ile 27 dahil bu değerler arasında olmak, silah taşımaya elverişli olmak, sağlık durumu yönetmelikte belirtilen koşulları taşımak, ilgili suçlardan hüküm giyememiş olmak, siyasi parti üyeliği olmamak, güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Polis Akademisi Başkanlığınca gerçekleştirilen alımlarda başta 27. Dönem POMEM alımı da olmak üzere adaylar 3 aşamada kuruma alınmakta olup bunlar arasında ilk olarak ön başvuru-evrak kontörlü yer almaktadır. Bu aşamadan sonra ise uygun örülen adaylar için sağlık kontrolü (boy, kilo, vs) ve fiziki yeterlilik (parkur) aşaması gelmektedir. Bu aşamaları da başarı ile geçen adaylar son aşama olan mülakat aşamasına gelmektedir. Mülakat aşamasından sonra ise atamaları gerçek ekleştirilerek istihdam edilmektedir. Bu noktada 27. Dönem alımına ilişkin ilanının 26. Dönem sonuçları açıklandıktan sonra olması, bunun da yaz ayları içerisinde gerçekleşmesi muhtemel olarak gözükmektedir.

Bir önceki yazımız olan 25. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.