2500 Polis Adayı Alınacak
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2500 Polis Adayı Alınacak

2500 Polis Adayı Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda personel alımına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiğimiz Lise Mezunlarıda Polis Alımına Başvurmak İstiyor haberimizden kısa bir süre sonra açıklama İçişileri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’dan geldi.

2500 LİSE MEZUNU POLİS ALACAĞIZ

Bakan Süleyman Soylu polis alımıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu, ’24 bin 500 polis alıyoruz. 10 bin özel harekat polis alımı için sınav tamamlandı. 10 bin üniversite mezunu polis memuru alımı ilanda. 2500 lise mezunu polis memuru Haziran ayında, 2 bin komiser yardımcısı Eylül ayında alımı gerçekleştirilecek’ dedi.

POLİS MESLEK YÜKSEK OKULLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Yeni Şafak sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanan programda soruları cevapladı. Polis alımları ile ilgili soruya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kanun değişikliği yapmamız gerekiyor dedi.

 

Polis Meslek Yüksek Okullarına alımlarla ilgili önlisans mezunlarının talebi ve puan düşürülmesiyle ilgili sorulan soruya Süleyman Soylu, “Anadolu’da da yaptığım bütün ziyaretlerde özellikle yüksek okullardan mezun olanlar bu konuyu ifade ettiler. Haklılıkları var. Ben de böyle bir talebin olduğunu, Anadolu’ya gittiğimde öğrendim. Şu anda bu alımlarımız da bu mümkün değil. Alımı da ertelememiz lazım. Polis Meslek Yüksek Okulu alımlarını önümüzdeki süreçte değerlendirebiliriz. Kanun değiştirmemiz lazım. Önümüzdeki alımlarda bunlar yönelik adım atılacak. Arkadaşların içi rahat olsun.” ifadelerini kullandı.

BEKÇİ ALIMI

Aynı zamanda gerek Güney Doğu’da gerekse İstanbul, Ankara, İzmir, Antep ve Adana gibi büyük vilayetlerimizde vilayetlerde bekçi alımı yapıyoruz” sözlerini de söyledi.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Ve Polis Maaşları Ne Kadar Artacak başlıklı makalemizde polis maaşları, polis maaşları ne akdar artacak ve polis uzman hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.