2020 MSB Sivil Memur Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2020 MSB Sivil Memur Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

2020 MSB Sivil Memur Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

MSB tarafından 2020 yılında yapılası beklenen sivil memur alımı için ilk adım geçtiğimiz ay yapılmıştı.Bu kapsamda Personel Temin internet sitesinde yayınlanan ilanda MSB bünyesinde arşiv uzmanı olmak üzere farklı kadrolarda alım gerçekleştirilmişti. Adayların merak ettiği konular arasında ise 2020 yılı itibari ile başka kadrolarda sivil memur alımı yapılıp yapılamayacağı yer almaktadır.Sivil memurluk için ilanlar ve başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr internet sitesinde yer almaktadır.Adaylar memur alımı için ilanlara buradan erişebilmektedir.

 Memur Başvuru Şartları

İlgili sivil memur alımı için adayların birtakım başvuru şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan nitelikleri taşımak

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları için alım yapılacak olan kadroya uygun bölümlerden mezun olmak

 İlgili yıl gerçekleştirilen yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve istenilen düzeyde KPSS puanını almış olmak, erkekler için askerlik ile ilgisi bulunmamak,

Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak sivil memur alımı için gerçekleştirilmesi gereken temel şartlar arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda adayların ilgili engelli sağlık kurulu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından “Memur Adayı Olur” kararlı raporu almış olmak gerekmektedir. Fakat ilana göre başvuru şartları da değişebilmektedir.

2020 MSB Memur Alımı

MSB tarafından genel itibari ile her yıl farklı kadrolarda hem askeri hem de sivil alımı yapılmakta olup özellikle  memur alımı için adaylar 2020 yılı için de geçtiğimiz ay yapılan alımın yanında, yıl içerisinde farklı kadrolarda alım yapması bekleniyor. Bu doğrultuda MSB personel temin internet sitesinde “Faaliyetler yıl içinde yapılacaktır. Duyuru ve ilanları takip ediniz.” Açıklaması yer almaktadır.

10 Mart 2020 tarihi itibari ile önceki memur alımına ilişkin sonuçlar açıklanmış olup özellikle sonuçların açıklanmasından sonra yeni alımların ise yakın zamanda yapılmasına muhtemel olarak bakılıyor. HKK, KKK ve DKK bünyesinde yapılacak alımlara başvuru yapmak isteyen adayların ise resmi alım sitesi MSB Pertemin adresini takip etmeleri gerekmeketdir.

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik Komutanlığı Büro Personeli Alımı Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.