2020 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Devam Edecek Mi? 2020 Uzman Alımı
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2020 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Devam Edecek Mi?

2020 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Devam Edecek Mi?

2020 yılı itibari ile en çok beklenen alım haberlerinden biri de Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılması beklenen jandarma uzman erbaş alımıdır. Bu noktada özellikle adaylar geçtiğimiz yıl 40 bin uzman alımı yapılacağına ilişkin açıklama sonrasında alımların 2020 yılı içerisinde de devam etmesini merakla bekliyor. Birçok aday 4. Grup sonuçlarını bekliyor.Aynı zamanda geçtiğimiz yıl mayıs ve temmuz aylarında gerçekleşen alımlar göz önüne alındığında diğer ilanların ne zaman yayınlanacağı, başvuru şartlarının değişip değişmeyeceği gibi sorular merak ediliyor. Konu ile ilgili olarak ise henüz bir açıklama yapılmazken uzman erbaş alımına ilişkin detaylar ise şu şekilde.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?

Adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak olan açıklamalar beklenirken 2020 yılı için jandarma uzman erbaş alımı için ise herhangi bir paylaşımda bulunulmadı. Fakat 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen alımlara bakıldığında 4. Grup alımlarından sonra mayıs ya da temmuz aylarında alım ilanlarının yayınlanmasına muhtemel olarak bakılıyor. Özellikle tüm dünyada görüldüğü gibi ülkemizde de görülen salgın sebebi ile de alımların ertelenmesi de muhtemel seçenekler arasında yer alıyor.

jamdarma-uzman-erbaş-alımlalrı

Uzman Erbaş Başvuru Şartları

Uzman erbaş olarak görev yapmak isteyen adayların birtakım başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şart ise şu şekilde ifade edilmektedir;

Türk vatandaşı ve erkek olmak.

En az lise mezunu olmak.

Düzenlenmiş nüfus kaydına göre 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşından büyük olmamak.

Askerlik yapma şartı yer almamakta olup askerlik yapanlar için nitelik belgesinden 80 puan almak.

Sözleşmeli erbaş olarak görev yapanlar için ise yaş şartı ile sözleşme takibine göre değişen birtakım şartlar bulunmaktadır.Jandarma uzman erbaş alımı için kılavuz yayınlandığında bu detaylar açıklanacaktır.

“Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almak,

En az 164 ile 210 cm boya sahip olmak ve beden kitle indeksine uygun olmak.

Güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu olmak.

ilgili TCK kanununa göre hüküm giymemiş olmak.

Dilinde pelteklik ve benzeri şekilde konuşma özrü bulunmuyor olmak şartları aranmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.