Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2020 için askerlik yerleri açıklanacak mı?

2020 için askerlik yerleri açıklanacak mı?

MSB’den son dakika Nisan ve Mayıs celbi sevklerini iptal mi etti?

Tüm Türkiye’deki asker adayları dünyada etkisini arttıran ve Türkiye’de de görülen, korona virüs salgını yüzünden MSB’den gelecek karara odaklandı. Henüz MSB’den bir açıklama gelmedi. Fakat askerlik yaşında olan ya da askerlik başvurusu yapan erkekler için düzenlemeye alınan belgede bulunan sevk başlangıç tarihi ibaresi, başvuru yapan kişinin, birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcı olacağı belirtiliyor.

 

Askerlik yerleri 2020 için açıklanacak mı? Son dakika asker alım Nisan ve Mayıs celbi sevklerini MSB iptal mi etti? Bu gibi sorular oldukça soruluyor.  Binlerce vatan evladı vatani görevlerini yerine getirmek amacı ile Mayıs ayında birliklerine teslim olmayı bekliyor. Mayıs ayına az kalmışken, Mayıs 2020 döneminde silah altına alınacak yükümlülerin Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Gibi belli başlı sorular soruluyor. Korona virüs salgınına karşı Milli Savunma Bakanlığı olarak tüm personelin olduğu özellikle de harekât bölgelerinde görevlerini sürdürmekte olan birliklerinde söz konusu haline getirdiğimiz salgından etkilenmemeleri için bütün önlem ve tedbirler alınmaya devam ediliyor.

KORONA VİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEMLER

Ortaya çıkan ve panik havasına neden olan virüs İran’da da yaygın bir şekilde görüldü.  22 Şubattan bu yana Türkiye sınırında görev alan Hudut birliklerinin, yasadışı bir şekilde geçiş yapan ve yakalanan şahıslarla temaslarında uygulanacak kurallar belirlenmiştir. Öte yandan Hudut birliklerine bu gibi olaylarda ve gündelik olarak kullanmak için koruyucu elbise, eldiven ve maske temini sağlanmıştır.

Tüm personelin yurt dışı izinleri ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır. Emanet olarak görülen tüm askeri öğrencilerin ve yükümlü Erlerin hafta sonu izinleri, virüsün durumuna bağlı olarak bir süreliğine durdurulmuştur. Bu süreç devam ederken kişilerin moral ve motivasyonunu arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Bu olaylar devam ederken, Ankara’da Türk-Rus heyetleri arasında dört gündür sürmekte olan görüşmelerin olumlu bir şekilde sürdüğünü ifade eden Milli Savunma Bakanı görüşmelerin bugün biteceğini bildirdi. Ayrıca MSB, ilk ortak devriyenin M4 otoyolunda 15 Mart Pazar günü olacağına dikkat çekti.

MSB korona virüsüne karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’nde alınan önlemlerde de değindi. Birlik nizamiyelerine ve karargahlara vücut ısılarını ölçen termal kameraların yerleştirildiği haberini verdi. Tüm askeri kaynaklar ise,  silah altına alınacak erlerin, erbaşların ve bedelli askerlerin birliklerine gitme tarihinde bir ertelemenin olmayacağını herkese duyurdu. Askeri kaynaklardan alınılan bilgiye göre ise, ulusal ve uluslararası yapılması planlanan tatbikatın ertelenebileceği konuşulmakta.

Bir önceki yazımız olan Ağustos 2020 6 Aylık Er Sınıflandırma Sonuçları Nasıl Sorgulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.