2019 Şubat Celbi Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Şubat Celbi Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2019 Şubat Celbi Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2019 Şubat celbinde  askere gidecek olan yükümlüler askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağına dair araştırma yapmaya başladılar. 2019’un Şubat ayı itibarıyla askerlik şartları oluşanların askere gitmeleri gerekmekte. Yani 20 yaşına girmiş olmak ve askerliğin tescil edilmemiş olması şartı var. 2019 askerlik yerleri ne zaman belli olur, 2019 Şubat’ın kaçında askere gidilecek gibi soruların cevapları yükümlüler tarafından merak edilirken bu soruları açıklığa kavuşturmak adına bu içeriği derledik.

Kısa Dönem ve Yedek Subayların Askerlik Yerleri Belli Oldu

374. dönem 2019 Şubat celbi kısa dönem ve yedek subayların askerlik yerleri 18 Ocak 2019 tarihi itibarıyla belli oldu. Sorgulama işlemleri ile alakalı tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Askere Ne Zaman Gidilecek?

2019 şubat askerlik yerleri ne zaman belli olur? Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağının tarihi netleşti. 99/1 tertip askerlik yerleri 15 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak. Bu tarihten sonra askere gitmekle yükümlü olanlar askerliklerini nerede yapacaklarını öğrenebilecekler.

99/1 askere ne zaman gidecek? A ve B grubu olarak askere alınacak kişilerin askere gitme tarihleri de değişiklik gösteriyor. A grubunda askere gidecek olanlar 3-8 Şubat 2019 tarih aralığında askerlik yapacakları yere teslim olacaklar.

B grubuna alınanlar ise 2019 ‘un Mart ayı başlangıcında askere gidecekler. Martın ikinci haftasının sonuna kadar askere gitmiş olmaları gerekir. Şubat ayında askere gidecekler bu süreyi kaçırmamalıdır. Askerlik dönemine kadar askere gitmenin önüne geçecek bir sağlık sorununun ortaya çıkması halinde bunun da bildirilmesi gerekir. Askere gidecek olan kişilere gidecekleri noktaya olan uzaklıklarına göre yol ve iaşe bedeli ödemesi yapılır.

99/1 Askere Gidecek Olanlar Sorgulamayı Nasıl Yapacaklar?

Askere gidecek olanlar askerlik ile ilgili sorgulamalarını E-Devlet üzerinden yapabilirler. Şifresi olanlar ya da internet bankacılığı kullananlar kolaylıkla sisteme girebilirler. Bu imkanı olmayanlar ise askerlik şubelerinden ne zaman askere gideceklerini ve nereye gideceklerini öğrenebilirler. Askerlik dönemi gelmiş olmasına rağmen birliklerine zamanında teslim olmayan kişiler bakaya olarak değerlendirilir. Eğer yasada geçen nedenlerden dolayı askerliğin ertelenmiş olma durumu varsa, tecilli kişiler bu hükmün dışarısında kalır. Ödemeler PTT şubelerinden alınır.

Sonraki Askerlik Dönemleri

Bu askerlik döneminin tamamlanmasının ardından 99/2 tertip grubunun askere alınmasına geçilecek. Bu tertiplerin askerlik bilgileri ise 12 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Daha sonra sırası ile 99/3 tertip ve 99/4 tertip şeklinde askere alınacakların askere gidecekleri yerler ve gidiş tarihlerine dair açıklamalar yapılacak. Bu tarihler aralığında celpleri gelmiş olan kişilerin birliklerine katılmaları gerekir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.