2019 Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?

2019 Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Geçtiğimiz dönemde kolluk kuvvetleri bünyesinde çok sayıda astsubay rütbeli asker görevlendirilmişti. Bu görevlendirmeler 2019 yılı içerisinde de devam edecek. Görevlendirmelerin bir kısmı da Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde yapılacak. Dolayısıyla astsubay kadrolarında istihdam edilmek isteyenler aşamalar kadar maaşları da merak ediyorlar.

Sahil Güvenlik Astsubayı Ne Kadar Maaş Alır?

Sahil Güvenlik astsubayı olarak görev yapmak isteyenler maaşlar konusunda da araştırma yapıyor olabilirler. Sahil güvenlik astsubay maaşı ortalama 4-5 bin TL arasında değişiklik gösterir. Bu maaş astsubayın kıdemine, görevine, sınıfına, aile ve çocuk durumuna göre artış gösterir. Bu değişiklikler taban maaş üzerinde oluşacak artışı etkiler. Ayrıca kıdem arttıkça maaş seviyesinde de yükselme söz konusu olur.

Sahil Güvenlik Astsubayı Nasıl Olunur?

Sahil Güvenlik astsubayı olmak için ilgili komutanlık tarafından alımlar gerçekleştiği sırada başvurunun tamamlanması gerekiyor. Ön başvurunun yapılmasının ardından uygun olan adaylar, değerlendirme aşamasına çağrılırlar. Bu aşamada adayların fiziksel olarak astsubay olmaya uygun olup olmadıklarına bakılır. Adaylar tarafından sunulan belgeler incelenir. Sonrasında dayanıklılık, yani spor testleri ve mülakat aşamalarına geçilir. Bu aşamaları tamamlayan kişiler için ayrıntılı güvenlik soruşturması yapılır ve sağlık raporu istenir. Her aday başvuru yaptığı branşa göre sonrasında tekrar bir eğitime tabi tutulabilir.

Sahil Güvenlik Astsubayı Olma Şartları

Sahil Güvenlik astsubayı olmak için gerekli şartlar diğer komutanlıklarda aranan şartlar ile ortak noktalar taşır. Öncelikle başvuru yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edeceği kişilerin üniversitelerin ve meslek yüksek okullarının belirli bölümlerinden mezun olmalarını talep edebilir. Bazı branşlar içinde KPSS şartı bulunur. Belirli bir yaşın üzerinde olanlar da astsubaylık için başvuru yapamaz. Bu yaş sınırı yayımlanan kılavuzlarda açık bir şekilde yer alır. Devlet memuru olmanın önünde engel olmaması, daha önce devlet memurluğu kadrolarından atılmamış olmak da aranan şartlar arasında. Aynı şekilde devlete karşı işlenen suçlara karışmamak, terör örgütleri ile bağlantısı olmamak adayların taşımaları gereken özellikler. Yüz kızartıcı suçlara, hırsızlık eylemlerine, ihaleye fesat karıştırma, dolandırıcılık, rüşvet gibi olaylara adları karışanlar astsubay olamazlar. Başvuru sırasında eksik veya hatalı bilgi verenler sonraki aşamalarda doğrudan elenirler.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bayan Astsubay Boy ve Kilo Tablosu başlıklı makalemizde bayan astsubay, bayan astsubay boy kilo tablosu ve bayan astsubay boy tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.