2019 MSÜ Tercihleri 13 Haziran Saat Kaçta Açıklanacak?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 MSÜ Tercihleri 13 Haziran Saat Kaçta Açıklanacak?

2019 MSÜ Tercihleri 13 Haziran Saat Kaçta Açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi aday öğrenci belirleme sınavına girenler sonuçların açıklanmasını bekliyor. Sınav 7 Nisan 2019 tarihinde yapılmıştı. Bu sınavın sonuçlarına göre ise öğrenciler tercih işlemlerini tamamlamıştı. Tercihlerini tamamlayan adaylar için bundan sonra sonuçların açıklanması ve 2. seçim aşaması kısımlarının tamamlanması kaldı.

Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yapılan duyurularda tercih sonuçlarının 13 Haziran 2019 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. Tercih sonuçlarının açıklanmasına dair tarih belli olsa da net bir saat bilgisi yok. Sonuçların günün herhangi bir saatinde açıklanması bekleniyor. Yerleştirmeler adayların tercih sıralarına göre yapılacak. Adayların puanına göre ilk tercihlerinden başlayarak hangi okula yerleştirilecekleri tercih sonrasında belirlenmiş olacak.

Sonuçlar Nasıl Öğrenilebilecek?

Adayların yerleştirme işlemlerinin sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden yapılacak.  Tercih sonuçlarına çok sayıda insan bakacağı için 13 Haziran günü sistemde yoğunluk yaşanabilir. Bu nedenle tercih yapmış adayların sisteme erişim sağlayamama durumunda sık sık siteyi kontrol etmeleri gerekebilir. Sonuçlar adaylara başka bir yöntem ile iletilmeyeceği için online yapılacak açıklama tebliğ niteliği taşıyacak. Sonuçların açıklanmasının ardından aday öğrencileri ikinci bir sınav ve sonrasında değerlendirme aşaması bekliyor. Bu aşamaların tamamlanması ile birlikte öğrencilik durumu net bir şekilde belirlenecek.

Tercih Sonrası Süreç Nasıl İşleyecek?

Tercih sonrası 15 ve 16 Haziran tarihlerinde diğer sınavlar yapılacak. Sınavların hemen ardından ise 2. seçim aşaması var. Bu seçim aşaması ile ilgili bilgiler ise yine online olarak https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden duyurulacak. Adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler ve hangi tarihlerde seçime girecekleri bilgisinin yer alacağı bu duyuru sonrasında ise adaylar değerlendirme aşamasına girecekler. Değerlendirme aşamasında adayları her bir birbirini takip eden bir süreç bekliyor. 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında 2. seçim aşaması tamamlanacak. Bu aşama Ankara’da Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda yapılacak. İlk aşamada adayların yanlarında getirdikleri belgeler kontrol edilecek. Eksik evrak getiren adaylar bir sonraki aşamalara giremeyecekler. İkinci aşamada adayların boy ve kilo özellikleri değerlendirilecek. Boy, kilo ve beden kitle indeksinin belirlenen aralıklarda olup olmadığına bakılacak. Sonrasında adayların her biri için kişilik değerlendirme testi yapılacak. Daha sonra uzun atlama, koşu, bardiks, basketbol topu fırlatma branşlarında fiziki yeterlilik testi tamamlanacak. Bundan sonra mülakat ve sağlık raporlarının tamamlanması kısımları var. Sağlık raporunda da olumsuz bir durum saptanmayan adaylar intibak eğitimine girecekler ve intibak eğitiminde başarılı olanlar askeri öğrenci olarak okullarına başlayacaklar.

 

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Üniversitesi Nerede? Yerleşke Adres ve İletişim Bilgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.