2019 Ağustos Celbi Askerlik Yerleri Açıklandı! ASAL Sorgulama Ekranı
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Ağustos Celbi Askerlik Yerleri Açıklandı! ASAL Sorgulama Ekranı

2019 Ağustos Celbi Askerlik Yerleri Açıklandı! ASAL Sorgulama Ekranı

19 Ağustos 2019 tarihinde silah altına alınacak yükümlülerin askerlik dönemi yaklaştı. Bu celp döneminde askere gidecek olanlar celp yerlerinin ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. Ağustos celbinde askere gidecek olanlar yeni askerlik sistemine dahil olacaklar. Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2019 Ağustos celbi dönemleri açıklandı ve askerlerin izlemesi gereken yollar bu duyuruda yer alıyor. Duyuruda aynı zamanda kimlerin askere gideceğine dair bilgiler de mevcut.

Ağustos Celbi Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Ağustos 2019 celp döneminde askere gidecek olan yükümlüler 02 Temmuz 2019 tarihinden itibaren sınıflarını, eğitim merkezlerini ve hangi grupta askere gideceklerini öğrenebilecekler. Yükümlüler bu bilgileri E-devlet portalından ya da askerlik şubelerinden alabilecekler. E-devlet sisteminden bilgilerini öğrenmek isteyenler PTT şubelerinden şifre alabilirler ya da diğer giriş yöntemlerinden birisini kullanabilirler. Askere gidecek kişinin T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapılması gerekiyor. Askerlik şubesinden bilgi almak isteyenlerin ise nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri şartı bulunuyor.

Ağustos 2019 Celp Dönemine Ait Diğer Bilgiler

Bu dönem içerisinde askere gidecek olanlar sevk işlemlerini birinci grupta iseler 02 – 19 Temmuz tarihleri arasından askerlik şubelerinden, 02 – 18 Temmuz tarihleri arasında ise E-devlet üzerinden yapabilecekler. İkinci grupta askere gidecek olanlar ise 20 Ağustos – 05 Eylül tarihleri arasında askerlik şubelerinden, 20 Ağustos – 04 Eylül tarihleri arasında da E-devlet portalından sevk işlemlerini tamamlayabilecekler. Sevk kağıtları da askerlik şubesine gidemeyecekler için  E-devlet ile alınabiliyor. Birinci grupta olup 19 Temmuz 2019 gününe kadar, 2. grupta olup 05 Eylül 2019 gününe kadar sevk işlemlerini yaptırmayanlar veya yoklama kaçağı olanlar, yoklamasının yapılmasının ardından 15 gün içerisinde sevk evraklarını almayanlar, sevk evraklarını almış olmalarına rağmen zamanında birliklerine katılmayanlar hakkında bakaya işlemi yapılacak. Bu süreç içerisinde sevk evraklarını alanların yol ve iaşe bedelleri adlarına PTT’ye yatırılacak. Bu bedel PTT şubelerinden ya da kart ile bankamatiklerinden çekilebilecek.

Ağustos 2019 Celp Döneminde Kimler Askere Gidecek?

Bu dönem içerisinde 1999 doğumlu olan ve celp dönemi Ağustos 2019 olanlar askere gidecek. Ağustos 2019 celp dönemi içinde olmayan ama askere gitmek isteyenler arasından başvurusu kabul edilenler de askere gidebilecekler. Tecil bozduran ve bu dönemde askere gitmek isteyenler de Ağustos 2019 celp döneminde silah altına alınacaklar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.