Bilgi

2018 Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

2018 Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesi olan http://www.jandarma.gov.tr/ üzerinden ön başvuru formunun doldurulması suretiyle 30 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılan başvuruların sonuçları 7 Temmuz’da açıklandı. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen ve JGK tarafından yayımlanan kılavuza göre 27 Ağustos 2018’i takip eden günlerde seçim aşaması sınavlarına tabi tutulacak adaylar asıl başvurularını; talep edilen belgeleri kayıt kabul kuruluna teslim etmeleri ve seçim aşaması sınavlarına gelmeleri ile yapmış olacaklar.

2018 Alımlarında Kadroların Sayısında Artışa Gidildi

TSK tarafından uzun yıllardır ordunun kademe kademe profesyonelleştirilmesi için gerekli atımlar atılıyor. Profesyonel orduya geçiş için yapılan çalışmaların en önemli ayağını ise askeri personellerin profesyonelleştirilmesi oluşturuyor. Bu bağlamda atılan adımlar doğrultusunda 2018 yılında yapılacak uzman erbaş alımları için açılan kadroların sayısında artışa gidildi. Kılavuzda yayımlanan bilgilere göre Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri branşında 1997, Lojistik branşında 333, Bot Serdümeni branşında 15, Dalış Amiri branşında 30 olmak üzere toplamda 2375 adet T.C. vatandaşı sözleşmeli uzman erbaş temini yapılacak.

Yan Ödemesi Kararnamesi ile Yapılan Zamlara Uzman Erbaşlar da Dahil mi?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere seçim aşamalarına katılan ve bu aşamalarda başarılı olan adayların ne kadar maaş alacakları merak konusu. 18 Nisan 2018 tarihide Resmi Gazete’de yayımlanan 2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi ile TSK bünyesinde çalışan tüm personellerin maaşlarına zam yapılmıştı. Bu zammın kapsamına uzman erbaşların maaşları da dahil edildi.

2018 Yılı Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar Oldu?

Sözleşmeli erbaşların ve rütbeli diğer askeri personellerin hizmet süreleri arttıkça maaşları da artış gösterir. Maaşların belirlenmesinde bir diğer önemli kriter ise görev yapılan yerin niteliğidir. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde olup batı illerinde görev yapan sözleşmeli erlerin maaşları 2 bin 500 Türk Lirası ile 3 bin Türk Lirası arasında değişkenlik gösterirken Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da görev yapan sözleşmeli erlerin tazminat tutarlarının yüksek olması vasıtasıyla aldıkları ücret 4 bin Türk Lirası’na kadar artış gösterebilmektedir. Maaşların değişkenlik göstermesi üzerinde etkili olan bir başka etken ise sözleşmeli erlerin hangi branşta mesleklerini icra ettikleridir.

Uzman Erbaşlara Ek Ödeme Yapılıyor mu?

Sözleşmeli erbaşların aldıkları ek ödemeler ise diğer memurlarla benzerlik gösteriyor. Evli personeller için yapılan 190 TL’lik aile yardımı, çocuk söz konusu olduğunda artıyor. Öte yandan sözleşmeli erbaşların aldıkları ücrete  OHAL tazminatı ve yurt dışı tazminatı gibi ek ödemeler de yansıtılıyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 Jandarma Uzman Erbaş Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
2019 Yılı İl İl Askerlik Celp Dönemleri ve Son Başvuru Tarihleri: […] Amasya […]
2018-10-11 20:19:28
2019 Yılı İl İl Askerlik Celp Dönemleri ve Son Başvuru Tarihleri: […] Celp Dönemleri 2019 Elazığ Askerlik Celp Dönemleri 2019
2018-10-10 18:42:41
2019 Yılı İl İl Askerlik Celp Dönemleri ve Son Başvuru Tarihleri: […] Adana […]
2018-10-10 18:42:26