2018 jandarma uzman erbaş alımı | 25 Bin Uzman Alınacak | Güncel

2018 jandarma uzman erbaş alımı | 25 Bin Uzman Alınacak | Güncel

Kara Kuvvetleri Komutanlığının 22 Şubat tarihinde başlattığı Uzman erbaş alımlarının ardından, gözler Jandarma Genel Komutanlığı jandarma uzman erbaş alımı na çevrildi. Heyecanla 2018 jandarma uzman erbaş alımı nı bekleyen adaylar, sitemize yoğun olarak bu konuyu sormaktalar. Bakan Süleymn Soylu 18 Nisan 2018 de Tekirdağda düzenlenen “‘Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele” konulu toplantıda 2018 yılı içinde 10 […]

Kara Kuvvetleri Komutanlığının 22 Şubat tarihinde başlattığı Uzman erbaş alımlarının ardından, gözler Jandarma Genel Komutanlığı jandarma uzman erbaş alımı na çevrildi. Heyecanla 2018 jandarma uzman erbaş alımı nı bekleyen adaylar, sitemize yoğun olarak bu konuyu sormaktalar.

Bakan Süleymn Soylu 18 Nisan 2018 de Tekirdağda düzenlenen “‘Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele” konulu toplantıda 2018 yılı içinde 10 bin Asayiş, 3 bin Trafik olmak üzere 13 Bin Polis ve Jandarma Asayiş için 25 bin Jandarma Uzman Erbaş Alınacağını belirtti.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bildiğiniz üzere en son 2017/10. Alımları yapan Jandarma Genel Komutanlığı, şu sıralar 2. Grupta olanların sağlık kurulu raporlarını topluyor, adaylar, seçim aşaması ardından verilen süre zarfından heyet raporlarını getirmeleri istendi.

Heyet Raporunu alan Jandarma Uzman Erbaş Adayları, şimdi kurs tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Bu bakımdan son evrak kontrolleri sonrası Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Jandarma uzman erbaş alımları için başvuruları almaya başlayacak.

2018 jandarma uzman erbaş alımı için başvuru nasıl yapılacak?

Daha önceleri evrak ile başvuruları alan Jandarma Genel Komutanlığı Bu Seneki Tüm alımları Sistem üzerinden alıyor. Şu sıralar sözleşmeli subay, astsubay alımlarını yapan Jandarma Genel Komutanlığı, 2018 yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımlarını da Elektronik olarak alacak ve adayların tüm bilgilerini sistemden isteyecek.

2018 jandarma uzman erbaş alımı E-Devlet üzerinden yapılıyor, adayların e-devlet şifresi edinmeleri ve sonrasında aşağıda belirttiğimiz bağlantıya tıklayarak işlemlerini yapması gerekiyor.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

2018 jandarma uzman erbaş alımı için adaylar e devlet şifresini PTT den alabileirler, PTT ye kimliğiniz ile gittiğinizde 4 tl karşılığında size bir şifre verilecektir. Şifresi olup unutanlar ise E-devlet üzerinden parola sıfırlama işlemi yapabilirler, eğer bu yöntem ile şifrelerini alamzlarsa mecburan PTT den yeni şifre almaları gerekir.

2018 jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları;

2018 jandarma uzman erbaş alımı geçen sene olduğu gibi aşağıdaki genel şartlar olacak, ayrıca 2018 yılında yaş, boy ve askerlik yapmış ya da yapıyor olmak şartlarında değişiklik olabilir. Geçen Yıl jandarma Uzman Erbaş Alımları sırasında askerlik şartı aranmazken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımlarında Askerliğini yapmış ya da yapıyor olmak şartı vardır. Adayların en çok merak ettiği konular arasında bu durumda mevcut.

----
2018 jandarma uzman erbaş alımı
2018 jandarma uzman erbaş alımı

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az Lise veya Dengi okul mezunu olmak

Taksirli (kazaen olan ) suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan mahkemeler tarafından 30 günden fazla süreli hürriyeti durdurucu bir ceza ile mahkûm olmamak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş olmak. Askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış olmak. Tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememek.

Vücut yapısı düzgün olmak ve Fiziken ve Ruhen Tam bir iyilik halinde olmak, fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak) . Düztaban olmamak. Vücudunun daimi açık yerlerinde belirlenecek sınırlar dışında şahsın tanınması kolaylaştıracak ve iz ve dövme bulunmamak. Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre Askerlik Yapmaya elverişli, Uzman erbaş olmaya yeterli olmak.

Sınav Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

Bu konu da ayrı bir muamma. Çünkü başvuru ve seçim aşaması ne kadar hızlı olursa olsun, sonuç olarak Uzman Erbaş Olmaya hak kazanan adayların güvenlik soruşturmasının yapılması gerekiyor. Bazı adaylar için bu süre çok kısa olsa bile bazı adayların soruşturması çok uzun sürebiliyor. Fakat kurs tarihi aynı olacağından en hızlı sonuçlanan güvenlik soruşturması, en uzun süren güvenlik soruşturmasını beklemek zorunda kalıyor. Güvenlik soruşturması çok önemli olduğu için bu konuda zaman ile ilgili Jandarma Genel Komutanlığı problem çıkarmıyor. Ve tüm adayların ayrıntılı bir şekilde araştırılmasını istiyor. 2018 jandarma uzman erbaş alımı , başvurunun başlaması ile Kursun başlaması arası yaklaşık 6 ay gibi bir süreyi bulabiliyor.

jandarma uzman erbaş alımı Başvuru

Adaylar, kurs dönemine kadar başka bir işte çalışabilirler mi?

2018 jandarma uzman erbaş alımı başvurusu ardından adaylar tabii ki başka işlerde çalışabilirler. Sonuç olarak o aradaki dönemde hayatlarını idame ettirmek zorundalar. Bu bakımdan çalışacağınız yer Askerlik ile bağdaşmayan yerler olmadığı sürece sıkıntı çıkmaz.

Tüm Adaylarımıza şimdiden başarı diliyor, herkesin gönlünce olmasını Allah’tan diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar | 2018 | Güncel başlıklı makalemizde uzman çavuş maaşı 2018, uzman çavuş maaşı ne kadar 2018 ve uzman çavuş maaşını nereden alır hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

22 yorum

  • Doğancan, KKK ı için askerliğini yapmış yada yaıyor olmak ve terhis tarihinden itibaren 5 yıl geçememiş olmak vardı , Jandara Uzman çavuş alımında geçen seneki kriterler geçerli olur muhtemelen

   • Yıl olarak 28 e giren başvuru yapamazmı. 14.11.1990 doĝumluyum. Jandarmada uzman olmak istiyorum. Kasımda 28 olacam ama

    • Burak kardeşim, 25 alınacak Jandarma Uzman Çavuş için başvuru şartları daha belli değil, muhtemelen üst sınır olarak 28 yaş koyacaklar ama belli olmaz bu balımdan sitemizi takipte kal, açıklanır açıklanmaz bu haberimizi güncelleriz. Alah Yardımcın olsun

 1. ben 29/03/1990 doğumluyum inşallah yaş şartı üst sınır 28 olur bizde başvuralım çünkü çok istiyorum rabbim hepimize nasip etsin inşallah

 2. Mrhb beyler ben 03 03 1990 doğumliyim temiz 2015 sozlesmeli yenilmeden 3 sene sozlesmeli erlik yaptim bıraktım bu durumda uzman erbas liga başvuru yapabilirmm yardım ci olurm snz

 3. Arkadaşlar lütfen bı yardımcı olun benim babam sabıkalı ama benim sicilim temiz uzman erbaş olabilirmiyim..bide alım tarihi hanqi ay olur tahminen qeri donerseniZ sevinirim..

 4. Bi sorum daha olacak dayimin oğlu polisti fetöden dolayı ihraç edildi.Bu bnim güvenlik soruşturmamin olumsuz olmasına neden olurmu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM