2018 Bedelli askerlik düzenlemesi |Yaş 25 Ücret 15 Süre 21 Gün | Güncel
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 Bedelli askerlik düzenlemesi |Yaş 25 Ücret 15 Süre 21 | Güncel

2018 Bedelli askerlik düzenlemesi |Yaş 25 Ücret 15 Süre 21 | Güncel

Uzun zamandır beklenen Bedelli askerlik düzenlemesi Mecliste komisyondan geçti işte ayrıntılar,

2018 Bedelli askerlik düzenlemesi

Değerli ziyaretçilerimiz, daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere seçimin hemen ardından gündeme  yılın başından beri süren ve yoğun bir  şekilde sosyal medyada gündem oluştutulana Bedelli askerlik ile ilgili son durum komisyondan geçerek netleşti buna göre 25 yaş ve üzerindeki yükümlüler için Bedelli askerlik yasa tasarısı komisyondan geçti. Buna göre 25 yaşında olanlar bedelli askerlik için başvuru yapabilecek.

Bedelli askerlik ücreti ne kadar ?

Bedelli askerlik düzenlemesi

Bedelli askerlik düzenlemesi

Bedelli askerlik ücreti ise talep eden vatandaşların neredeyse tam istediği gibi oldu. 15 Bin Tl ücret üzerinde yapılan çalışmaklar sonuç verdi ve komisyondan bedelli askerlik için 15 bin tl olarak kararlaştırıldı. Ayrıca yurtdışında yaşayan vatandaşlar içinde 2000 Euro ömdemesi halinde askerlik hizmetini bedelli olarak yapabilecek

Bedelilide zorunlu eğitim süresi

komisyona gelmeden once 28 gün olarak planlanan bedelli askerlik için son anda yapılan bir düzenleme ile bu süre 21 güne indirildi. Şu anda çalışan ve işyerinden izin alamayacak durumda olan yükümlüler için düzenlenmiş olan bu madde ile ADayların yüreğine bir nebze su serpilmiş oldu

Bedelli mi Dövizle Askerlik mi?

Yurt dışında yaşaytan bazı vatandaşların önünde şimdi iki seçenek bulunuyor. bilindiği üzere yurt dılında iş sebebiyle yaşayan ve Türkiye’de ki bir şirketten maaş almayan vatandaşların askerlik hizmetini dövizle yapma hakları bulunuyor, Bu vatandaşar 1000 Euro karşılığında  dövizle aske4iklerini yapabiliyor Dövizle Askerlikte temel eğitim süresi de 21  gün. Yalnız dözvile askerlik konusunda önemli bir ayrıntı var o da dözizle askerlik için yaş sınırı 37 olması durumu.

Bedelli askerlik düzenlemesi Ne zaman Yasalaşacak ?

Bilindiği üzere, komisyondan yasa tasarısı olarak geçen Bedelli askerlik düzenlemesi şimdi yasalaşması için Meclise gönderilecek, burada sıraya alınanBedelli askerlik düzenlemesi  meclister onaylandıktan sonra Cumhurbaşkanlığına gönderilmesim gerekiyor. Cumhurbaşkanının onayının ardından da resmi gazetede yayınlanarak yasallaşmış oluyor.

Kimler Bedelli için başvurabilir ?

Bedelli askerlikte en çok merak edilken ise kimler Bedelli askerlik yapabilir ve şu anda askerlik hizmetini yapanlar faydalanabiliyuor mu ? konuyları. Bedelli askerli yasası hiç askere gitmemiş yükümlüler için geçerli, buna göre askerlik hizmetine başlamış olan adaylar için bedelli askerlik söz konusu değil maalesef. Bedelli askerliğie sadece yükümlü olup hala askere gitmemiş 25 yaş üzeri vatandaşları kapsıyor. Ayrıntıları yasa çıkınca sitemizden yayınlayacağız.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.