2017 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımları Devam Ediyor !

2017 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımları Devam Ediyor !

Kanun ordusu  Uzman Erbaş alımına Son hızıyla devam ediyor.  Sizlerde Kanun ordusunda olmak istiyorsanız İşte aradığınız konuya geldiniz. Bir çok konumuzda  sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalışmıştım. Yine sizlerin aklınıza takılan sorular olursa sorabilirsiniz. Aşağıda sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalıştım..

Sık Sorulan Sorular :

Ortaokul Mezunları Jandarma Uzman Çavuş Olabilir Mi ?


Aşağıda verdiğim linkte göreceğiniz üzere hayır bu alımlarda maalesef ki lise mezunu ve dengi okullardan mezun olanlar başvuru yapabilecek ve sınavlara katılabileceklerdir.

Jandarma Uzman Çavuş Yaş Sınırı Nedir ?

Jandarma uzman erbaş alımlarımdaki yaş sınırı 01 Ocak 2017 itibarıyla (25) Yirmi Beş yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.

Askerliğimi Bitirdim Kaç Yıl Sonra Uzman Çavuş Olabilirim ?

20 Mart 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihinizden 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor aksi taktirde başvuru yapsanız dahi kabul olsa bile sınavlara ve mülakatlara gittiğinizde başvurunuz iptal edilir.

Sözleşmeli Erler Bu Alımdan Nasıl Faydalanabilir ?

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar)

Değerli arkadaşlar yukarda sıkça sorulan soruları yanıtlamaya çalıştım fakat aşağıdaki linkten başvuru klavuzunu okursanız sizin faydanıza olacaktır çünkü tüm detaylar boy kilo endeksi ve diğer hususlar başvuru klavuzunda belirtilmiştir.

►► Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız ◄◄

►► Başvuru Klavuzu İçin Tıklayınız ◄◄

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Sınavında Götürülecek Evraklar (Güncellendi) başlıklı makalemizde güvenlik araştırma formu indir, güvenlik araştırma formu örneği ve güvenlik soruşturma formu örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

  1. admın ben acıkogretımden yenı mezun oldum dıplomaların gelmesı 2 ay suruyor gecıcı mezunıyet belgesıyle muracat edebılır mıyım bı sıkıntı cıkar mı cevab verırsen sevınırım..

  2. Acik ogretimde yuzyuze ders giren bir kisi uzman onbasi icin basvuru yaptiginda ve kabul.oldgunda ne yapmasi gerekir yardimci olur musun admin bu konuda

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM